Instalatér

Co se naučím?

Kde mě to naučí?

SOŠ a SOU

Písek

SŠ řemeslná a ZŠ

Soběslav

SŠ a ZŠ 

Vimperk

polytechnická

Č. Budějovice

SOŠ zdravotnická

a SOU 

Č. Krumlov

Soukr. SŠ a JŠ

Č. Budějovice

SŠ obchodu, sl. a řemesel a JŠ

Tábor

Co můžu dělat?

Kde najdu praxi a uplatnění?

Při studiu budeš mít možnost získat praxi ve svém oboru. Nabídku ti zprostředkují školy nebo se můžeš podívat jakou praxi nabízejí firmy. Díky stránkám Impuls pro kariéru můžeš získat přehled jaké praxe zrovna firmy nabízejí ve tvém okolí.

IMPULS-logo-barva-RGB.png

Po vyučení jsem začínal v jedné malé firmě a viděl jak to opravdu funguje v realitě. Naučil jsem se praxí, co jsem mohl a po čase si založil svojí firmu. Dneska mám 6 zaměstnanců a jedeme na plné obrátky. Realizujeme i velké zakázky jako jsou práce pro nemocnice a velké firmy. 

Chce se toho nebát, ale člověk se musí umět i pořádně otáčet. Výsledek pak stojí zato.

Slávek J. 39 let, instalatér

Práce s nářadím a materiálem

Opracování veškerých materiálů používaných na vnitřní rozvody teplé i studené vody, kanalizace, topení i vnitřní vedení plynu, spojování materiálů různými způsoby jako např. svařováním, pájením, lisováním, závitovými spoji atd.

Technická dokumentace

Práce s projektovou dokumentací, její čtení a praktické využití při tvorbě všech druhů rozvodů, připevňování a izolace potrubí, montáž armatury, připojování zařízení a osazování předmětů jako jsou umyvadla, záchodové mísy, bidety, vany, sprchové kouty a další.

Něco navíc...

Součástí vzdělávání je i příprava k získání svářečských certifikátů v rozsahu kurzů ZK 311 W01, ZK 15 P 2, ZK 11 P 2, 3, ZP 912-9 W31, ZP 942-8 W 31 a kurz lisovaných spojů.

  • montáž rozvodů vzduchotechniky

  • instalatér a topenář

  • montér vnitřního rozvodu vody a kanalizace

  • montáže armatur, zařizovacích předmětů a spotřebičů

podívej se i na další ŘEMESLA

(Zednické práce, Truhlářská a čalounická výroba)

(Čalouník)