top of page

Klempíř

Kde mě to naučí?

SOŠ 

zdravotnická

a SOU 

Č. Krumlov

Střední odb. škola zdravotnická a střední odb. učiliště

         Tavírna 342          

Český Krumlov

www.zdravkack.cz

SOŠ a SOU

Písek

Střední odborná škola a odb. učiliště 

Komenského 86

Písek

www.sou-pi.cz

SOŠ a SOU 

J. Hradec

Střední odborná škola a střední odb. učiliště

Jáchymova 478 

Jindřichův Hradec

www.sos-jh.cz

SPŠ strojní a stavební

Tábor

Střední průmyslová škola strojní a stavební

Komenského 1670

Tábor

www.sps-tabor.cz

Co můžu dělat?

Kde najdu praxi a uplatnění?

Při studiu budeš mít možnost získat praxi ve svém oboru. Nabídku ti zprostředkují školy nebo se můžeš podívat jakou praxi nabízejí firmy. Díky stránkám Impuls pro kariéru můžeš získat přehled jaké praxe zrovna firmy nabízejí ve tvém okolí.

IMPULS-logo-barva-RGB.png
  • strojní klempíř

  • stavební klempíř

  • Výrobky: součásti okapů, oplechování střešních výlezů, vikýřů, komínů, krytí zdí a parapetů oken a balkonů, plechové střešní krytiny ad.

 Žádná střecha se dnes neobejde bez práce klempíře – tedy nejlépe spolehlivého klempíře, který zná problematiku svého oboru a všechny klempířské práce provede jak má. 

Před lety jsem založil firmu stavební klempířství, pokrývačství a tesařství. Zpočátku jsme prováděli jen drobné opravy, ale postupem času se díky kvalitní a spolehlivé práci začala firma rozrůstat a začala se zabývat opravami, rekonstrukcemi střech a střechami novými. Díky serióznosti firmy, pevným cenám a zárukám si během pár let firma vybudovala dobré jméno a pozici ve stavebnictví. 

Petr T. 46 let., klempíř

Co se naučím?

Práce s nářadím a materiálem

Volit, používat a udržovat nástroje, nářadí, ruční mechanizované nářadí a pracovní pomůcky pro ruční zpracování jemných plechů a profilů, volit, seřizovat a obsluhovat stroje a zařízení pro výrobu klempířských výrobků.

Prakticky se naučím

Volit technologické a pracovní postupy prací, ručně a strojně zpracovávat jemné plechy a profily na klempířské výrobky, montovat a opravovat výrobky a konstrukce, volit materiály, polotovary a spojovací součásti, pomocné materiály a hmoty (pájky, tmely, lepidla apod.).

Něco navíc...

Ve strojírenském zaměření je součástí vzdělávání i příprava k získání svářečských certifikátů v rozsahu kurzů ZP 21-9 a ZP 22-9 W01.

podívej se i na další ŘEMESLA

(Zednické práce, Truhlářská a čalounická výroba)

(Čalouník)

bottom of page