Elektrikář

připojení, opravení a udržování elektrických přístrojů, strojů a zařízení, elektrické instalace, elektrická vedení a rozvody, připojení, kontrola a měření elektrospotřebičů, elektrických přístrojů a součástek.

Kde mě to naučí?

SŠ TECHNICKÁ A OBCHODNÍ

DAČICE

VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel

a služeb

Strakonice

SOŠ elektrotechn., COP

Hluboká n. Vlt.

SOU

Blatná

VOŠ, SŠ, COP

Sezimovo Ústí

Co můžu dělat?

Kde najdu praxi a uplatnění?

Při studiu budeš mít možnost získat praxi ve svém oboru. Nabídku ti zprostředkují školy nebo se můžeš podívat jakou praxi nabízejí firmy. Díky stránkám Impuls pro kariéru můžeš získat přehled jaké praxe zrovna firmy nabízejí ve tvém okolí.

IMPULS-logo-barva-RGB.png

Můj táta je elektrikář a mě vždycky bavilo koukat mu pod ruce, tak jsem si řekl, proč do toho taky nejít. Elektrikáři budou potřeba pořád.

Dneska pracuju v partě se třema klukama a nevíme kam dřív skočit. Vyděláme si slušný peníze a hlavně, cokoli je potřeba, sám si opravím, zapojím, zprovozním. 

Jarda J. 35 let, elektrikář

Co se naučím?

jak na to

Připojení, opravení a udržování elektrických přístrojů, strojů a zařízení, elektrické instalace, elektrická vedení a rozvody, připojení, kontrola a měření elektrospotřebičů, elektrických přístrojů a součástek.

ještě mnohem víc...

Elektrikář provádí veškeré činnosti týkající se slaboproudých nebo silnoproudých přístrojů a elektrického vedení. Do náplně práce patří montáž, rekonstrukce, údržba, opravy, seřizování a řízení procesů a elektrických zařízení. Zahrnuje odborné práce ve výrobě elektronických prvků a sestav, včetně instalace, diagnostiky a oprav elektrických i bezdrátových přenosových systémů.

  • elektrikář železniční dopravy

  • opravář elektrických spotřebičů

  • montér elektrorozvodných sítí

  • provozní elektrikář

  • stavební elektrikář

  • elektrotechnik - údržbář

podívej se i na další ŘEMESLA

(Zednické práce, Truhlářská a čalounická výroba)

(Čalouník)